some-alt

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik, firmaların şirket içinde ya da dışında duruşunu en iyi şekilde temsil eden ve hedef kitlenin bilinç altına yerleşen unsurlarla daha kısa süre içerisinde tanınmak adına yapılan çalışmalardır. Aynı zamanda firmaların daha profesyonel bir görünüm elde etmesi, itibar kazanması, markalaşması ve globalleşmesi için de yine kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarının başarıyla yürütülmesi gerekir.

Başarılı bir şekilde yapılan kurumsal kimlik tasarımı, hedef kitle üzerinde daha güvenilir bir imaj oluşumunu sağlamaktadır. Firmamız kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarını gerçekleştirirken aşamalar şeklinde ilerleyerek, firma ya da şirketlerin tüm ihtiyaçlarını belirleyip, nokta atışı çalışmalar ortaya koymaktadır.

İyi Bir Kurumsal Kimlik Nasıl Olmalıdır

Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kurumun renklerini belirlemek ve daha sonra da hedef kitlenin hafızalarına kazınacak başarılı bir logo tasarlamaktır. Öyle ki tasarlanan logolar kurumsal kimliğin en önemli parçaları arasında yerini alır. Logonun doğru, hatasız ve özenli bir şekilde tasarlanması söz konusu kurumun daha çok akılda kalıcı olmasını sağlarken, kuruma daha etkin ve daha güçlü bir imaj da kazandıracaktır.

İyi bir kurumsal kimlik çalışması tasarlanan logo ve bunun dışında kullanılacak olan diğer basılı malzemelerle de uyumlu olmalı, logo özelliklerine test düşmeyecek şekilde hazırlanmalıdır.

some-alt
772x595

Kurumsal Kimlik Tasarım Ajansı

Özenle ve özgün olarak tasarlanan kurumsal kimlik, firmaların başarısını ve itibarını artıran önemli bir faktör olarak görülür. Firmamız başarılı kurumsal kimlik tasarımı uzmanları ile benzersiz ve firmanın kendisini temsil edecek nitelikle çalışmalar ortaya koymaktadır.

İyi bir kurumsal kimlik tasarımı ile firmaları temsil eden, vermek istediği mesajı, vizyonunu, tecrübesini ve de misyonunu içeren detaylı çalışmalar ile tamamlanmalıdır. Bu nedenle de alanında uzman kişiler ile çalışma firmaların markalaşma süreci için son derece önemlidir.

Ne Yapıyoruz

some-alt
Logo Tasarımı
some-alt
Dergi Tasarımı
some-alt
Kartvizit Tasarımı
some-alt
Broşür Tasarımı
some-alt
Katalog Tasarımı
some-alt
Ambalaj Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Yapılır?

İyi bir kurumsal kimlik tasarımında olması gereken özellikleri belirledikten sonra tasarım aşamasına geçilmesi gerekir. Bir kurumsal kimlik tasarımı yapılırken firma ve tasarımcılar birlikte çalışmalıdır. Çalışmaların ilk aşamasında firma ve profesyonel kimlik tasarımcıları ile yapılacak olan işlerin şablonu oluşturulmalıdır. Söz konusu firma tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, daha çok hangi yön ile ön plana çıkmayı düşündüğünü ve firmanın genel özelliklerini iletir.

Tasarımcılar da firmaların isteklerine en uygun olan, güncel trendlere uygun en iyi tasarım çalışmasını ortaya koymak adına çabalamalıdır. Kurumsal kimlik tasarımının bir sonraki aşamasında da tasarımcı üzerinde çalıştığı işin her bir aşamasında firmadan onay almalıdır. Gerekirse firma önerilerine uygun yeni düzenlemeler yapmalı ve çalışmalarını bu yönde ilerletmelidir. En son aşamada ise tasarımcı ve firma, üzerine anlaşılan çalışmalar için basım ve dağıtım sürecini başlatmalıdır.

Neden Kurumsal Kimliğe İhtiyacınız Var?

Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması, marka değerini artırır ve firmaları görsel anlamda en iyi şekilde temsil eder. Kurumsal kimlik çalışmaları başarıya ulaştığı takdirde, markanın tonu belirlenir, hedef kitlede uyandırılmak istenilen duygular kolayca uyandırılır. Aynı zamanda başarıyla ortaya konulan çalışmalar sayesinde marka kimliği, şirketin iletmek istediği genel mesajı ve iş hedefleri de netleşmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı kurumsal kimlik çalışmaları hangi alanda hizmet verirse versin her firma ya da şirket için gerekli çalışmalar arasında yerini almaktadır. Firmamız geçmişten bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu tüm kurumsal kimlik çalışmalarıyla, birlikte çalıştığı şirketlerin kısa süre içerisinde tanınırlık oranını artırmış ve sektörde lider konuma yükselmelerine yardımcı olmuştur. Unutulmamalıdır ki kurumsal kimlik tasarım firmaların aynada görünen yüzüdür ve iyi bir temsil formatıdır.