Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Takvimi

Firmanız için belirlemiş olduğumuz strateji doğrultusunda aylık içerik planlaması yapıyoruz.

İçerik Yönetimi

Firmanızın tarzına uygun üyelerinizin dikkatini çekecek içerikler üretiyoruz.

Dikkat Çekici Tasarımlar

Firmanızın dikkat çekmesi için çekici tasarımlar yaparak etkileşimi arttırıyoruz.

Dijital Strateji

Firmanıza özel olarak oluşturacağımız dijital stratejiler ile marka bilincinizi arttırıyoruz.

Takip ve Yönetim

Firmanız için sosyal medya üzerinden gelecek olan sorulara kısa süre içerisinde cevap veriyoruz.

Raporlama

Aylık olarak sizlere etkileşim, takipçi ve içerik analizlerinin yer aldığı rapor sunuyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi ve Reklam

Günümüzde hemen her firmanın reklamları internet üzerinden yapılmaktadır. Sadece arama motorları reklamlarında yer almak çoğu zaman yetersiz kalır. Aynı zamanda arama motorlarındaki reklamları sosyal medya üzerinden de desteklemek gerekir. Böylece marka bilinirliğini artırmak ve firmanın hedef kitle gözünde daha güvenilir bir imaj kazanmasını sağlamak da kaçınılmaz hale gelecektir.

some-alt

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetiminin Önemi

Sosyal medya yönetimi, sanal ortamda bulunan tüm sayfa ve de hesapların nasıl kullanılması, sosyal medya kullanım sürecinde hangi yolların izlemesi ve de acil durumlar söz konusu olduğunda hangi yöntemlere başvurulacağını, marka yönetimin nasıl yapılacağını ve tüm bu unsurların bir arada nasıl yönetileceğini tanımlayan bir alandır.

Günümüzde insanların internet üzerinde geçirmiş olduğu sürenin artışı da göz önünde bulundurulacak olursa, online olarak yapılan pazarlamaların başarıya ulaşması için en iyi tekniğin sosyal medya yönetimi olduğu görülecektir. Öyle ki sosyal medya sayfalarının insan hayatında sahip olduğu yer son derece güçlüdür.

Sosyal Medya İçerik Yönetimi

Çeşitli arama motorlarında rakiplerinizi geçerek en üst sıralarda çıkmak için kaliteli bir sosyal medya yönetimi hizmeti almanız şarttır. Sosyal medya yönetim çalışmalarında en önemli hususlardan biri de şüphesiz ki içerik yönetimidir.

İçerik yönetimi doğru ve anahtar kelime analizleri yapılarak gerçekleştirildiğinde söz konusu firma sitesine hedef kitleyi çekmek çok daha kolay olacaktır.

some-alt

Sosyal Medya Yönetiminde Rakip Analizi

Sosyal medya yönetimi hizmeti kapsamında gerçekleştirilmesi gereken en önemli çalışmalardan biri de rakip analizi yapmaktır. Bu aşamada söz konusu firmanın rakibi olan kuruluşların sosyal medyadaki durumları detaylı bir şekilde incelenir. Aynı zamanda rakip firma hareketleri de sıkı sıkıya takip edildiğinde, onlardan bir adım öne geçmek için daha çarpıcı ve dikkat çekici gönderiler tasarımı sağlanır. Sosyal medya hesapları rakip firmalardan çok daha aktif ve daha dolu içeriklerle donatılması, hedef kitlenin de ilgisini çekmek açısından son derece önemlidir.

Sosyal Medya Yönetiminin Avantajları

Sosyal medya yönetimi hizmetlerinin birçok faydası ve getirisi vardır. Her şeyden önce istenilenden çok daha fazla bir hedef kitleye ulaşmak bu hizmeti almakla sağlanabilmektedir.

Daha fazla hedef kitleye ulaşmaksa firmalar için globalleşmenin ve markalaşmanın yolunu açar. Sosyal medya yönetimi ile yapılan reklamlar sayesinde markalar müşterilerinin gözünde çok daha farklı bir imaja bürünür.

Aynı zamanda yapılan doğru içerik yönetimi sayfa kalitesini artıracak ve sayfanın daha dikkat çekici hale gelmesini sağlayacak son derece önemli bir faktör olacaktır.

Yapılan çalışmaların kalite standartları üzerinde olmasıyla birlikte ulaşılan kitle artacak, ulaşılan kitlenin artmasına paralel olarak da kazançlar da artış gösterecektir. Bu nedenle web sayfaları üzerinden satış yapan firmalar için sosyal medya yönetimi oldukça önemli bir çalışmadır. Büyüyüp gelişmek isteyen herkesin mutlaka kullanması gereken bir yöntemdir.

Firmamız sosyal medya yönetimi çalışmalarında, sosyal medya alanında uzmanlaşmış profesyonel kadrosu ile hizmet verir. Talep edilen çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanarak söz konusu web sitelerin çok daha büyük bir hedef kitlesi edinmesi sağlanmaktadır. Globalleşerek markalaşmak isteyen tüm firmaların da sosyal medya yönetimi çalışmalarını mümkün olduğunca profesyonel ve alanında deneyimli kişilere yaptırması gerekmektedir.