some-alt

Şanlıurfa Grafik Tasarım

Şanlıurfa Grafik Tasarım Ajansı

Grafik tasarım, düşünce ve verilmek istenilen mesajın görseller şeklinde tasarlanmasıdır. Bu alanda etkin bir çalışma yürütebilmek için mutlaka iyi bir eğitim alınmış olması gerekir. Donanımlı grafik tasarımcılarımız ile birçok alanda faaliyet gösteren firmaların, daha kısa süre içerisinde hedef kitlesine ulaşması da kaçınılmaz hale gelecektir.

Öyle ki grafik tasarımı birbirinden farklı alanlarda uygulanması mümkün olan işlemleri kapsar. Günümüzde teknolojik olanakların gelişmesiyle birlikte grafik tasarım çalışmalarına olan gereksinim de artış göstermiştir.

Görsellerinizle Büyüleyin!

Hedef kitlenizin dikkatini çekebilmeniz için kreatif tasarımlar ve fikirler sunuyoruz. Unutmayın markanızın bilinirliğini sağlayacak olan reklam çalışmalarınız ve tasarımlarınızdır.

Ne Yapıyoruz

Genel olarak logo, billboard, el ilanları, televizyon reklamları, iç mimarlık, hareketli filmler, animasyonlar, broşür, marka oluşturma, kullanıcı dostu arayüz tasarımı, gazete, kitap, dergi, cephe giydirme ve de ambalaj tasarımı gibi alanlarda kullanılabilir tasarımlar yapıyoruz.

some-alt
Logo Tasarımı
some-alt
Dergi Tasarımı
some-alt
Kartvizit Tasarımı
some-alt
Broşür Tasarımı
some-alt
Katalog Tasarımı
some-alt
Ambalaj Tasarımı

Şanlıurfa Grafik Tasarım Ajansı

Şanlıurfa grafik tasarım ajansı olarak firmanızın marka bilinirliğini ve kurumsal kimliğini sağlıyoruz.

  • Hedef kitlenizi büyülemek.
  • Hızla güncellenen teknolojiye ayak uydurmak.
  • Hedef kitlenizi başarılı bir şekilde ikna etmek.
  • Kreatif çalışmalar ortaya koymak.
  • Ürün ve de hizmetlerin en etkin şekilde tanıtımını sağlamak.

Profesyonel Grafik Tasarım Programları

Profesyonel bir grafik tasarımı çalışması ortaya koyabilmek için grafik tasarım programlarını en iyi şekilde kullanmak gerekmektedir. Grafik tasarımı yapmak için piyasada birbirinden farklı programlar bulunur. Ancak profesyonel anlamda tasarımlar yapabilmek için az sayıda programdan söz etmek mümkün olacaktır.

Bu programlar genel olarak Corel Draw, Adobe Illustrator ve Adobe Photoshop şeklinde sıralanabilir. Firmamız tarafından yapılan tüm grafik tasarım çalışmalarında, alanında uzman ekibimiz ile çalışıyoruz. Ekibimiz iyi tasarım için gerekli olan tüm programlar üzerine iyi bir eğitim almıştır.

Günümüzde küçük ya da büyük hemen her firma için grafik tasarım çalışmalarını yaptırmak adeta bir zorunluluktur. Bunun için de web tasarımı, site logosu tasarımı, internet reklamcılığı ve daha birçok alanda grafik tasarımı programları ve bu programları kullanan kişilerin yetenekleri devreye girmektedir.

Logo Tasarımı

Logo, işletmelerin kimliğidir. Bu nedenle de hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin iyi bir işletmenin mutlaka iyi bir logoya sahip olması şarttır. Firmaların adeta imzası niteliğinde olan logolar, kurumsal firmaların imajını da derinden etkilemektedir. Çünkü yapılan her çalışmaların her bir aşamasında ve özellikle de markalaşma yolunda logo kullanımı sağlanacaktır.

Tasarlanan logolar ne kadar iyi olursa firma imajı da o denli dikkat çekici olacaktır. Yani logolar şirketlerin en önemli temsilcileridir. Günümüzde küçük işletmelerin dahi etkili bir logoya sahip oldukları görülüyor.

Elbette ki bu denli önemli bir çalışma olan logo tasarımı yapılmadan önce de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Firmaların vizyonu ve misyonu, hangi sektörde hizmet verdiği, hangi müşteri kesimine hitap ettiği logo tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken faktörler olarak belirlenmelidir.

Aynı zamanda firmaların hangi alanlarda hizmet verdiği ve o hizmetlerle alakalı bir logo tasarımı yapmak da son derece önemli olacaktır. Bu nedenle tercih edilen grafik tasarım firmaları da kendi alanında profesyonel olan kurumlardan seçilmelidir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarında da grafik tasarım çalışmalarından faydalanılmaktadır. Aslına bakıldığında kurumsal kimlik tasarımı da bir nevi logo tasarımı çalışmalarını kapsar. Kurumsal kimlik, son derece geniş bir kavramdır.

Ofis tasarımı, personellerin kılık ve kıyafetleri, araç giydirme, web sitelerinde kullanılan görseller, tabelalar, ambalajlar, çek tasarımları, dosya tasarımları, zarf tasarımları, kartvizit tasarımları ve de kupon tasarımları gibi unsurlar kurumsal kimlik tasarımı arasında yer almaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı firmaların görünen yüzüdür.

Özellikle de pazarlama sektöründe faaliyet gösteren firmalar kurumsal kimlik tasarımı hizmeti alırken mutlaka firma hedefleri, ürünleri ve amaçları hedef kitleye ulaştırabilmek için adeta bir köprü görevi görmektedir. Bu nedenle kurumsal kimlik tasarımı alanda profesyonel bir destek alınması şarttır. Bu aşamada tercih edilen firmaların öncelikle referansları incelenmeli ve akabinde de grafik tasarımı alanında ne denli başarılı oldukları göz önünde bulundurulmalıdır.